DofE

Naše koordinátorka programu Ceny Vévody z Edinburghu, Mgr. Heda Lambertová, se zúčastnila v dubnu 2023 DofE Leader campu, víkendové akce pro vedoucí DofE. Kromě nabitého programu se zajímavými workshopy byl čas i na milá, inspirativní setkání se stejně naladěnými lidmi v nádherném prostředí gymnázia Open Gate. 

S radostí a hrdostí oznamujeme, že je naše škola již rok registrovaným místním centrem programu DofE - Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Tento prestižní a celosvětově rozšířený program s dlouholetou tradicí je určen mladým lidem ve věku 13 - 25 let. Pomáhá jim poznat sebe sama, všestranně se rozvíjet a získávat dovednosti užitečné v osobním i profesním životě, učí je vytrvalosti, zodpovědnosti, samostatnosti a spolupráci.

Cenu je možné získat ve třech úrovních - bronzové, stříbrné a zlaté. Nejedná se o soutěž, ale pro získání certifikátu si účastníci stanoví a splní individuální cíle ve 4 oblastech - sportovní aktivitě, rozvoji talentu, dobrovolnictví a dobrodružné expedici (+ akce s pobytem pro zlatou úroveň).

Pokud jste žákem naší školy, nebojíte se výzev a chcete si plnit své sny, neváhejte a přihlaste se - s programem DofE je možné začít kdykoli.

Více informací o programu DofE naleznete na https://www.dofe.cz/.

Zájemci mohou kontaktovat koordinátorku programu Mgr. Hedu Lambertovou (lambertova.heda@oahk.cz)