Zažij krizi aneb stříbrná expedice DofE

30.06.2023

Ve dnech 12. – 14. 6. 2023 se skupina 4 žáků ze 3. EL vydala na svoji dlouho očekávanou stříbrnou expedici DofE. Cílem bylo vytvoření pexesa s fotkami historických a přírodních památek Třeboňska a rakouského městečka Litschau.

První den začal čtyřhodinovou cestou vlakem na zastávku v Třeboni. Zde ovšem přišel nejkritičtější bod naší výpravy – hodinu jsme bloudili po centru Třeboně a marně jsme se snažili najít náš první check-point. Nálada byla mizerná a všichni jsme byli odrazeni od pokračování v naší cestě. Naštěstí jsme nakonec přeci jen cestu z města našli a bez dalších větších komplikací jsme došli do kempu Kapřík s 24,3 km v nohách.

Druhý den jsme započali ovesnou kaší a plni sil jsme se vydali směr Rakousko. Zde jsme procházeli lesy a kamenné útvary a došli jsme až do malého historického městečka Litschau. Počasí nám přálo a tento den hodnotíme velice pozitivně. Ne jeden kolemjdoucí se nás ptal, jestli nepotřebujeme pomoc, takže jsme usoudili, že na lidi s krosnami zde asi moc zvyklí nejsou. Po tomto 25 km výletu do Rakouska jsme opět přišli do Čech a celý den zakončili v kempu U Kosů.

Třetí a zároveň poslední den byl obzvláště náročný. Jediná věc, co nás držela, byla myšlenka na pohodlí domova. S bolavýma nohama a už o trochu lehčími krosnami jsme se vydali směr Suchdol nad Lužnicí. Probudila se v nás zbylá energie a úseky jsme stíhali mnohem rychleji, než bylo naplánováno, a tak po 18 km jsme zakončili naši expedici na nádraží v Suchdolu.

Kolik komárů je moc komárů? Tuto otázku jsme si kladli celou cestu, jelikož v Třeboni jich žije miliarda… pokud se tedy někdo chystáte v létě k třeboňským rybníkům, repelent je "must have".

Po návratu z expedice nás čekala tvrdá realita ve formě školy. S radostí vám můžeme oznámit, že celý náš tým ovšem zvládl uzavření známek bravurně. Celá tato expedice nás posunula zase o něco dál… ať už fyzicky nebo psychicky. Sáhli jsme si na dno a prožili jsme krizi, ale i tak jsme si expedici užili a jsme hrdí absolventi stříbrné úrovně DofE.