adopce na dálku

12. ročník sbírky ADOPCE NA DÁLKU na naší škole

Během října 2019 se na naší škole již po dvanácté uskutečnila sbírka projektu ADOPCE NA DÁLKU. Jsme rádi, že se opět podařilo vybrat dostatek peněz, abychom i nadále mohli podporovat ve studiu indickou dívku Roshani. Vzhledem k tomu, že jsme přesáhli požadovanou částku na rok studia, zbytek peněz jsme nechali pro Roshani, aby se jí nakoupily věci do výbavy nebo něco, co ulehčí život celé její rodině.

Sandra Kovářová ze 3. EL momentálně píše do Indie odpověď na červnový dopis s vysvědčením, které Roshani poslala. Můžeme se tak vzájemně dělit o naše radosti a starosti, které se samozřejmě vzhledem ke kultuře a zázemí diametrálně liší.

Naši žáci si tak mohou uvědomit, že možnost získat vzdělání není ve všech koutech světa takovou samozřejmostí jako v naší zemi.

Další informace a rozhovory

Naši studenti jsou již od školního roku 2007/2008 zapojeni do projektu ADOPCE NA DÁLKU. "V rámci předmětu Občanská nauka se v roce 2007 zrodil nápad spojit teorii s praxí a skutečně dokázat, že se snažíme s celosvětovými problémy něco dělat a že se o nich pouze neučíme. Rozhodli jsme se tedy adoptovat (podpořit ve studiu) nějaké dítě v chudší zemi a tím jemu a jeho rodině napomoci k lepší budoucnosti." Našim prvním "adoptovaným" studentem se stal SACHIN GABRIEL BRAGANZA, který již úspěšně dokončil školu a nyní má možnost nají si dobrou práci či pokračovat ve studiu na univerzitě. Podporovali jsme ho od roku 2007 do roku 2012. Novou studentkou, které jsme chtěli pomoci přispívat na vzdělání, byla THERESA CHRISTEN. Finanční podmínky její rodiny se ale zlepšily, proto od roku 2012/13 podporujeme ROSHANI D´SOUZA.

Tuto studentskou aktivitu momentálně organizačně zastřešuje Mgr. Martina Slánská Kalhousová, slanska.martina@oahk.cz