adopce na dálku

11. ročník sbírky ADOPCE NA DÁLKU na naší škole

Během října a listopadu 2018 se na naší škole již po jedenácté uskutečnila sbírka projektu ADOPCE NA DÁLKU. Jsme rádi, že se i letos podařilo vybrat dostatek peněz, abychom i nadále mohli podporovat ve studiu indickou dívku Roshani. Naši žáci si tak mohli uvědomit, že možnost získat vzdělání není ve všech koutech světa takovou samozřejmostí jako v naší zemi.
Tento rok jsme zaslali částku 7 700 Kč. Všem, kdo přispěli, mnohokrát děkujeme. Roshani tak může pokračovat ve svém studiu a dle zaslaného vysvědčení víme, že patří mezi premianty :o) 

Naši studenti jsou již od školního roku 2007/2008 zapojeni do projektu ADOPCE NA DÁLKU. "V rámci předmětu Občanská nauka se v roce 2007 zrodil nápad spojit teorii s praxí a skutečně dokázat, že se snažíme s celosvětovými problémy něco dělat a že se o nich pouze neučíme. Rozhodli jsme se tedy adoptovat (podpořit ve studiu) nějaké dítě v chudší zemi a tím jemu a jeho rodině napomoci k lepší budoucnosti." Našim prvním "adoptovaným" studentem se stal SACHIN GABRIEL BRAGANZA, který již úspěšně dokončil školu a nyní má možnost nají si dobrou práci či pokračovat ve studiu na univerzitě. Podporovali jsme ho od roku 2007 do roku 2012. Novou studentkou, které jsme chtěli pomoci přispívat na vzdělání, byla THERESA CHRISTEN. Finanční podmínky její rodiny se ale zlepšily, proto od roku 2012/13 podporujeme ROSHANI D´SOUZA.

Tuto studentskou aktivitu momentálně organizačně zastřešuje Mgr. Martina Slánská Kalhousová, slanska.martina@oahk.cz