Expedice Dofe

27.06.2022

Fér vandalové na Kutnohorsku

Ve dnech 23. a 24. 6. 2022 se sedm nadšených Dofáků z 2. EL zúčastnilo bronzové expedice na Kutnohorsku.

Začátkem naší cesty bylo hlavní nádraží v Hradci Králové, kde jsme nastoupili do vlaku směr Chlumec nad Cidlinou. Dále jsme pokračovali na autobusové nádraží v Kutné Hoře.

Naše trasa odtud vedla přes centrum města až k Vrchlickým vodopádům, přes kamennou kašnu až do kempu. Při cestě jsme plnili námi zvolený cíl v podobě šíření Fairtradu - malovali jsme logo na kameny, rozdávali samolepky/ letáčky a prováděli na toto téma anketu. Celý den panovala skvělá nálada i přes ukrutné vedro a těžké krosny. První den jsme zakončili v Autokempu Transit, kde jsme postavili stany a uvařili si buřt guláš. Večer probíhal volejbalový turnaj.

Náš druhý den začal fairtradovou ovesnou kaší a čajem. Sbalili jsme stany a vydali se směrem k Novým Dvorům. Byl to kritický úsek naší cesty - únava nabírala na obrátkách a šli jsme po špatné trase. Společnými silami jsme se znovu zorientovali a došli na zámek Kačina, kde na nás čekaly paní učitelky. Dále vše probíhalo bez komplikací. Na chvíli jsme se vcítili do kůže poutníků, kteří putují po Svatojakubské cestě do Španělska. S časovou rezervou, vyčerpaní a zdrcení jsme konečně dorazili do cíle naší výpravy - na nádraží ve Starém Kolíně. Odtud jsme se bezpečně dostali do Hradce Králové, kde nás nadšeně vítala paní učitelka. Všichni jsme se rozloučili a vydali se na cestu domů.

Celá expedice se vydařila téměř podle plánu. I když jsme vyšli ze své komfortní zóny, pořádně jsme si to užili a nelitujeme naší účasti v programu DofE. Doufáme, že inspirujeme i další.

MÁ TO CENU se zapojit!