VELETRH JA STUDENTSKÝCH A DĚTSKÝCH FIREM 10. ročník

07.12.2021

I v této době se naše škola snaží podporovat praktické zkušenosti studentů v oblasti podnikání, které získávají v rámci výuky pod záštitou neziskové organizace Junior Achievement (JA). Proto i v roce 2021 se dne 7. 12. konal Veletrh JA studentských firem. Vzhledem k současné situaci byl opět jiný, modernější a o něco zajímavější. Byl totiž on-line tentokrát pro všechny! Studenti měli možnost získat zkušenosti moderního obchodování pomocí e-shopu a vyzkoušet si jiný druh prezentací, prodejů a komunikace. Setkali se s dalšími 25 firmami z České a Slovenské republiky. Měli tak možnost porovnat své podnikatelské záměry, schopnosti a dovednosti v podnikání s větší konkurencí.

V rámci veletrhu byly firmy hodnoceny v následujících kategoriích - Nejlepší JA firma veletrhu - hlavní cena (sponzor Ondřej Frýda - Broker Consulting), Nejlepší logo, Nejlepší slogan a Nejlepší předmět podnikání.

A kdo nakonec vyhrál hlavní soutěž. Na 3. místě se umístila slovenská JA firma Fragment z Gymnázia Tisovec se svými ochucenými medy. Druhé místo získala JA firma Botelo se svými boteloskleničkami, které vznikají rozřezáním použitých lahví. Nejlepší JA firma byla Relivio, se svými motivačními zápisníky. Poslední dvě jmenované firmy byly z naší Obchodní akademie, SOŠ a JŠ Hradec Králové.

Speciální cenou veletrhu byla cena za věrnost k veletrhu. Tu získal učitel Ing. Radek Kroulík z OA a SOŠ CR Choceň za to, že se veletrhu se svými studenty účastnil již po sedmé.

Slavnostní zahájení veletrhu a vyhlášení jednotlivých soutěží je možné shlédnout na webových stránkách Obchodní akademie, SOŠ a JŠ, Hradec Králové.

Činnost JA firem je mimo jiné obrovským pomocníkem k navázání přátelských vztahů a výměně zkušeností mezi jednotlivými školami nejen v České republice. Letošní ročník proběhl bohužel opět "na dálku", ale i tak naplnil své poslání.

Věříme a pevně doufáme, že se v následujícím 11. ročníku sejdeme opět osobně v kongresovém centru Aldis a budeme mít tak příležitost nakoupit velmi zajímavé a originální vánoční dárky. Budeme se na vás těšit.

Z. Pospíšil