Veletrh fiktivních firem v Hradci Králové – 21. ročník

13.02.2024

V úterý 6. února 2024 se v hotelu Černigov uskutečnil 21. ročník Veletrhu fiktivních firem. Celkem na veletrhu soutěžilo 22 fiktivních firem z celé České republiky. Firmy se utkaly v několika soutěžích. Odborná porota hodnotila nejlepší prezentaci, katalog, leták, reklamu obchodní znalosti, nejlepší předmět podnikání, účetní doklady a vzhled stánku. Kromě společného hodnocení celé firmy, porotci hodnotili ještě individuální soutěže, a to prodejce v anglickém a českém jazyce. Porotcům moc děkujeme za jejich celodenní a velice náročnou práci.

A jak to všechno dopadlo?

Absolutní vítěz veletrhu je fiktivní firma YG-Design, s. r. o., ze školy AGYS – Anglické gymnázium a Střední odborná škola, s. r. o. Na druhém místě se umístila firma Mocha Loca, s. r. o. ze školy Střední škola podnikání Vysoké Mýto, s. r. o. a třetí se umístili žáci 4. BO s firmou Yumaya, s. r. o.

Další naší úspěšnou firmou byla firma Belko, s. r. o., která obsadila 2. místo v soutěži o nejlepší leták a 1. místo v kategorii reklama. A naše žákyně ze třídy 4. AO Marie Jirásková obsadila 2. místo v soutěži o nejlepšího prodejce v ČJ. Těšíme se na další ročník.

Ing. Petra Kábrtová