Oslava Dnů Frankofonie v Hradci Králové v kavárně Artičok aneb frankofilové z OAHK nemohli chybět!

20.03.2019

Tak jako každoročně, i letos proběhly v měsíci březnu frankofonní akce spojené s oslavou mezinárodního Dne frankofonie. Záštitu nad organizací měli naši dlouholetí partneři: Francouzsko-český klub Hradec Králové a Gymnázium Boženy Němcové, ve spolupráci se Střední školou vizuální tvorby, která již po léta přispívá k příjemné atmosféře výtvory svých žáků.

Již od konce února mohli všichni nadšenci zasílat fotografie do soutěže na téma: Voyage, voyage..., které jsme se také zúčastnili a na tomto večeru přebrali jednu z cen.

Akce byla zahájena autorským divadelním představením Monsieur Amour tuniských přátel samozřejmě ve francouzštině, ale i angličtině či arabštině. Téma lidských práv bylo všudy přítomno. Účastníci dále mohli shlédnout vernisáž výstavy fotografií z cesty žáků GYBONu do Tuniska z podzimu minulého roku či zatleskat výkonu žáků, kteří přebírali z rukou ředitele Francouzské aliance v Pardubicích pana Mgr. Samuela Coeytaux diplomy DELF úrovně B1 a B2. Budeme se těšit, že i naši žáci v příštích letech rozšíří početnou skupinu držitelů tohoto mezinárodně uznávaného diplomu znalostí FRJ. Za OAHK a vlastně Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky byli na večeru přítomni dva naši žáci spolu s Mgr. Martinou Slánskou Kalhousovou.

Večer byl završen přátelskými rozhovory při ochutnávce tuniských, českých a francouzských dobrot.