Zapojení odborníka z praxe do výuky španělštiny

24.05.2023

Kolumbii jsme v květnu věnovali dva projekty (Zapojení odborníka z praxe). S potěšením jsme u nás přivítali pana Juana Lopez Naranjo, rodilého Kolumbijce, který ve spolupráci s panem učitelem Miguelem Durandem připravil čtyřhodinový blok pro studenty 2. a 3. ročníku španělštiny. Šlo o představení kolumbijské historie, kultury, svátků a tradic, nejvýznamnějších turistických destinací, ale především pak zdejší gastronomie. Představa byla dokonalá, pan Juan nabídl studentům zajímavou ochutnávku některých pochutin. Komunikace probíhala výhradně ve španělském jazyce, rodilý mluvčí je vždy skvělou příležitostí, jak si otestovat vlastní znalosti a komunikační dovednosti. Už teď se těšíme na případnou další podobnou akci.

Názory studentů:
Jan Jordan. 3. EL: Ze začátku jsem měl celkem strach, jestli mu budu rozumět, obavy se trosku naplnily, ale díky prezentaci jsem vždy věděl, jaký byl kontext. Také díky Juanově srozumitelné španělštině a také občasnému vysvětlování v angličtině jsem byl také více v obraze. I přes to jak přednáška byla dlouhá, tak jsem se nepřestal nudit. Celkově bych přednášku hodnotil jako velmi přínosnou, protože jsem se dozvěděl spoustu informací o životě v Kolumbii a také o zdejší kultuře.

Jan Kotík. 3. EL: Přednáška o životě v Kolumbii se mi líbila. V podání rodilého mluvčího byl projev osobitý a dokázal jsem si představit jaká kultura v Kolumbii skutečně je. Tradice, typické jídlo a mnohem více. O této zemi jsem se dozvěděl vše, co jsem chtěl a vážně zvažuji její návštěvu.

Emma Kánská. 3. EL: Na to, jak dlouho přednáška trvala, nepřestala mě bavit. Juan byl sympatický a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Myslím si, že pokryl všechna důležitá témata. Bylo to příjemné dopoledne.