Vídeňský veletrh JA firem

18.03.2019

JA Vienna Market Place

Ve dnech 8. 3. až 10. 3. se v rámci JA Austria konal ve Vídni mezinárodní veletrh studentských společností, kterého se zúčastnili vybraní zástupci našich firem Kiš-Kiš a EkoBrko.

Tyto tři dny naplňoval bohatý program, který začal v pátek 8. 3. v 14 hodin vzájemným seznamováním. Následovala prezentace na téma hledání si práce prostřednictvím společnosti ManpowerGroup pro studenty, pro učitelský dozor byl připraven workshop. Večer jsme byli převezeni na uvítací večeři, kde jsme byli seznámeni s několika organizačními věcmi a kde nám bylo popřáno hodně štěstí do druhého dne. Po návratu na hotel jsme využili čas na přípravu na sobotní veletrh.

Před zahájením veletrhu, který se konal v obchodním domě Wien Mitte The Mall, jsme dostali hodinu a půl k rozložení stánků. V deset hodin akce propukla a trvala až do půl páté. Během tohoto času jsme nabízeli naše produkty a chodili před porotu prezentovat naše firmy. V prezentacích jsme si vedli sebevědomě. Celkově jsme byli konkurenceschopní.

Společnost Kiš-Kiš měla zářivě žlutý stánek oplývající včelami, maskota, nejen od poroty slýchala samé kladné reakce a prodej čítal 30 produktů. Také se prodala i sada v nové krabičce.

EkoBrko mělo stánek laděný v modro-zeleno-bílém stylu, brčka vystavená na obdiv a jejich tématické sady byly velmi populární mezi kupujícími. Obě naše společnosti nebyly jediné, které měly zaměření na ekologii, ale přesto měly jedny z nejlepších nápadů.

Ačkoliv jsme byli, co se prezentace, prodeje a stánku týče vcelku úspěšní, bohužel se nám nepodařilo získat cenu ani za jednu kategorii. Ale to vůbec nevadí, jelikož jsme poznali nové lidi, prověřili naše znalosti anglického jazyka a nabyli zajímavé poznatky a zkušenosti, které využijeme na národním finále.

Lucie Fišerová, Kiš-Kiš