Valtice - přírodovědný kurz 27. - 29. května 2019

24.06.2019

Na přírodovědném kurzu jsme zažili spoustu zajímavých momentů, ze kterých jsou teď už jen hezké vzpomínky. I proto bych zde ty nejlepší zmínila, ať na ně nezapomeneme. Začneme tedy hned prvním dnem. Předpověď počasí šla proti nám, a tak se naše plány změnily. Prohlídka vinných sklípků se musela odložit a náš odpolední program tak byl jít na Stezku bosou nohou. Po trase mezi vinohrady byla různě položená stanoviště, kde jsme načetli něco z historie této oblasti, vylezli jsme na rozhlednu, vyzkoušeli naše smysly. Za celou třídu prohlašuji nejlepší atrakcí dlouhou prudkou skluzavku. Odvážlivci po ní sjeli až dolů a někteří si dokonce natrhli kalhoty. Nakonec se u ní celá třída vyfotila a věřím, že se při pohledu na tuto fotku všichni pozastaví a vzpomenou si na to, jak krásně nám na té Moravě bylo.

Další den byl pro mě speciální. Slavila jsem narozeniny. Myslela jsem, že o nich nikdo neví, a tak pro mě byl docela šok, když mi spolužáci zazpívali a se zákusky oslavili můj velký den. Kouzelné bylo i to, že jsme potkali na zámku ve Valticích slavné herce.

Poslední den jsme začali po moravsku - ve vinném sklípku. Provázel nás tu usměvavý pan učitel, který nám vysvětlil a ukázal, jak se vyrábí víno bílé a červené. Krásné staré sudy na uskladnění vína a moderní mašinku na "zátkování lahví" jsme všichni nafotili. Taktéž exkurze lihovarem a moštárnou byla velmi zajímavá. Ochutnávka moštu všem chutnala.

Tento přírodovědný kurz bych zhodnotila jako zážitek, který nám přinesl nejen spoustu informací z oblasti přírodních věd, ale i rozšíření třídních vztahů.

žákyně 2. EL