Návštěva studentů a učitelů ze Švédska - Erasmus+

26.04.2024

Předposlední dubnový týden do naší školy zavítala skupina 15 švédských studentů a 3 učitelů z Klara Teoretiska Gymnasium Stockholm Södra v rámci programu Erasmus+.

Připravili jsme si pro ně bohatý program – první den zažili výuku cizích jazyků, chemie, účetnictví, matematiky nebo hudební výchovy. Také si vyměnili zkušenosti s našimi JA studentskými společnostmi a vzájemně si odprezentovali své firmy. Navečer navštívili obchod Bezo balu, kde jim paní učitelka Michala Holoubková představila koncept tohoto obchodu z ekologického i ekonomického hlediska. Ve středu vyrazili se třídou 2. EL do informačního centra vodárenství - VODOVODOV a Muzea východních Čech a odpoledne jsme si společně zahráli bowling. Poslední den je čekal workshop na téma Fairtrade, kde si vyzkoušeli skupinovou práci se třídou 1. EL a vytvořili plakáty, na kterých představili značku Fairtrade - její produkty, principy a přínosy. Na závěr jsme se vydali na společnou procházku historickým centrem Hradce se třídou 2. AO. Prohlídku města jsme zakončili v Labské vodní elektrárně a infocentrum obnovitelných zdrojů Hučák.

Zahraniční návštěva byla velkým přínosem pro naše žáky i učitele, možnost popovídat si v angličtině, poznat jinou kulturu a zažít zajímavé aktivity ve škole i venku je vždycky obohacující. Děkujeme kolegům a studentům ze Stockholmu, všem institucím, které jsme měli možnost navštívit, a také všem našim učitelům a žákům, kteří se hostům věnovali. Budeme se těšit zase někdy na viděnou!