Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze - 1. místo

23.03.2018

Dne 21. 3. - 23. 3. 2018 jsme se zúčastnili 24. mezinárodního veletrhu v Praze, který se konal na výstavišti v Holešovicích, kde jsme soutěžili s naší fiktivní firmou UMLINGO, s. r. o. Na veletrhu se střetlo 120 firem z 9 zemí. Soutěžilo se v kategoriích: nelepší studentský podnikatelský záměr, 90 sekund ve výtahu, natoč svůj svět, prezentace, nejlepší katalog a nejlepší stánek.

Největší úspěch sklidila Simona Horváthová ze 4. BO, která vyhrála 1. místo v soutěži o nejlepší studentský podnikatelský záměr. Soutěž se v průběhu veletrhu konala pod záštitou Metropolitní univerzity Praha. Studenti měli dopředu zaslat své podnikatelské záměry, zpracované jednak metodou Lean Canvas, jednak formou finančních rozpočtů na první tři roky podnikání. Nejlepších 5 studentů (jeden z Rakouska, dva ze Slovenska a tři z České republiky) postoupilo k ústní obhajobě. Simoně patří velká gratulace.

Ačkoliv jsme v ostatních soutěžích na stupně vítězů nedosáhli, mezinárodní veletrh v Praze pro nás byl veliký zážitek a skvělá zkušenost. Viděli jsme konkurenční firmy a také jsme se seznámili se zahraničními firmami. A umístění v první desítce je v této konkurenci opravdu úspěchem. Pochvalu si zaslouží celá naše fiktivní firma, za skvěle odvedenou práci a podporu.

Jana Havrdová 4. BO, ředitelka fiktivní firmy UMLINGO, s. r. o.