Ze školních lavic do Turecka!

14.05.2023

Studentská společnost Cap-it postupuje na evropské finále nejlepších JA firem do Istanbulu.

Dne 11. května se studentské společnosti Cap-it a Probon z Obchodní akademie, Střední odborné školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Hradci Králové utkaly s ostatními v národním finále JA firem. Po úvodním slovu výkonného ředitele JA Czech Martina Smrže v sále Amerického centra v Praze zavládla nervozita a současně tvůrčí nadšení. Deset nejlepších JA firem z České republiky, které postoupily z veletrhu JA EXPO Praha, se snažily zaujmout porotu nejen svými nápady, ale i úrovní komunikace v anglickém jazyce. Studenti svou firmu prezentovali, představili svůj produkt, vysvětlili, jak se vyrábí či jaký má účel a za zavřenými dveřmi diskutovali s porotou.

Uspěli jsme. Společnost Probon byla čtvrtá a porotce nejvíce zaujala společnost Cap‑it. Vyrábí gumičky do vlasů s ochranným povlakem schovaným uvnitř. Ten, rozliší skleničku od ostatních a může ochránit nápoj například před vhozením stimulačních látek či drog. Bohužel i toto je častý problém mladých během večerní zábavy.

,,Neskutečně nás těší, že jsme si získali důvěru poroty a dostali příležitost reprezentovat Českou republiku na evropském finále" s nadšením říká ředitel společnosti Albert Lepin. Zároveň si uvědomuje, že oslavy nemohou dlouho trvat. Čas se krátí a pro přípravy na evropskou soutěž, která proběhne 11. – 14. července v Turecku musí studenti udělat všechno. "Rádi bychom uspěli i v evropském kole" doplnil informaci ředitel společnosti.

Možnost reprezentovat Českou republiku se do obchodní akademie v Hradci Králové vrací po čtyřech letech znovu. Fandit bude celá škola. Přejeme našim studentům hodně štěstí!

Na jejich produkty se můžete podívat a koupit si je na https://www.cap-it.cz/ :-)