Konverzační soutěž ve španělském jazyce

27.02.2024

V úterý 27. 2. 2024 a se uskutečnila konverzační soutěž ve španělském jazyce na OAHK.
Celkem se zúčastnilo 14 soutěžících, kteří byli rozděleni do dvou kategorií. Žáci 3. ročníku, kteří patří do Kategorie I, si na soutěž připravovali 11 tematických okruhů, například moje město, svátky a tradice ve Španělsku a Latinské Americe. Do Kategorie II se přihlásili studenti 4. ročníku, a losovali z 14 tematických okruhů, například španělština na světe, Španělsko a Latinská Amerika.

Vítězkou kategorie I se stala Dominika Feniková z 3. BO, a v kategorii II zvítězila Barbora Hanousková z 4. AO. Vítězové obou kategorií postupují do Okresního kola konverzační soutěže ve španělském jazyce v HK.

Dominika Feniková z 3. BO: Z mého pohledu soutěž probíhala klidně a její organizace byla na úrovni. Témata odpovídala našim vědomostem a nebyla náročná, ale i přes to konkurence nebyla veliká.
Do příštích soutěží bych přijmula větší počet studentů, aby bylo doopravdy o co stát.

Barbora Hanousková z 4. AO: Konverzační soutěže jsem se účastnila již podruhé, nejprve ve třetím ročníku, kde jsem velmi podcenila přípravu, poté ve čtvrtém ročníku, kde jsem přípravě věnovala dost času. Pojala jsem to také jako přípravu na maturitní zkoušku, takže mě to alespoň dokopalo k tomu, abych si zpracovala většinu maturitních otázek. Nervozita před soutěží byla namístě, ale vytáhla jsem si téma "La ropa, la moda, las tiendas y compras" (oblečení, móda, nákupy), což pro mě nebylo nic složitého. Zkušenost to pro mě byla rozhodně pozitivní, alespoň vím, na jaká témata se musím více soustředit, abych o nich uměla mluvit u maturity.