JA Studentská Firma Roku 2018/19 má svého vítěze! Gratulujeme JA Studentské firmě Kiš-Kiš!

27.05.2019

Studentům 3. ročníku oboru Ekonomické lyceum se podařilo dosáhnout mimořádného úspěchu - zvítězit mezi téměř 300 studentskými JA firmami v České republice a mít tu čest jet reprezentovat naši republiku na evropské finále JA Company Of The Year Competition, které bude probíhat 3. - 5. července 2019 ve francouzském Lille. Tento postup si vybojovali v superfinále JA studentských firem 16. 5. 2019 v prostorách University of New York in Prague.

Produkt studentské firmy Kiš-Kiš se nazývá Kišáček a jedná se o povoskovaný bavlněný ubrousek na svačinu, který díky přírodnímu včelímu vosku drží tvar a tím plně nahrazuje plastový sáček. Jak sami studenti prezentují - Kišáček je s láskou ručně vyrobený a každý je originál. Produkt je opakovaně použitelný a nezatěžuje tak životní prostředí. Studenti za necelých 9 měsíců existence firmy dokázali prodat více než 800 ks Kišáčků a v prodeji dále pokračují přes e-shop: www.kis-kis.eu

Rovněž druhá studentská společnost EKO-BRKO sbírala v letošním roce úspěchy a probojovala se do superfinále mezi nelepších 7 společností z České republiky. I jejich produkt je zaměřený ekologicky - jedná se o těstovinová brčka, zdobená jedlými barvami a ozdobami.

Za úspěchem studentů stojí nejen práce učitelů Studentských společností, ale i práce učitelů anglického jazyka, protože celé superfinále se konalo právě v AJ.
V neposlední řadě by tohoto úspěchu studenti nedosáhli bez podpory této formy výuky od vedení školy.
Ještě jednou gratulujeme a přejeme mnoho příjemných zážitků ve Francii!!!