Francouzština jako druhý cizí jazyk?!

13.09.2021

Jasná volba aneb Francouzsko-česká obchodní komora slaví 25 let.

V České republice je k dnešnímu dni více jak 470 frankofonních podniků, přes 300 z nich se sdružuje právě ve Francouzsko-české obchodní komoře, která v letošním roce slaví již 25 let působení na našem území.

Naše francouzštinářka Mgr. Slánská využila možnost setkat se se členy Komory a jejími hosty v zahradách Trojského zámku v Praze ve čtvrtek 27. srpna 2021 účastí na největším amatérském turnaji v pétanque a následné oslavě zmiňovaného výročí. S dvěma dalšími kolegyněmi ze Sdružení učitelů francouzštiny ocenila příležitost promluvit s panem velvyslancem Alexisem Dutertrem o stavu výuky FRJ na českých školách či s panem Karlem Dohnalem, členem vedení Mezinárodní federace petanque a provensálské hry (la Fédération internationale de pétanque et jeu provençal - FIPJP) o tajích této úžasné hry, která se měla původně prezentovat mezi ostatními sporty na Olympijských hrách v roce 2024 v Paříži.

Podobné akce jasně ukazují, že na českém trhu je hlad po francouzsky hovořících zaměstnancích, čehož mohou využívat naši absolventi, kteří si zvolili právě FRJ jako druhý cizí jazyk.