Výměnný jazykově poznávací pobyt českých a polských studentů

12.11.2018

1. 11. - 4. 11. 2018

Ve čtvrtek 1. 11. přijelo k nám do České republiky 5 studentů z polské základní školy v Olsztynu. Celkový pobyt trval 4 dny. 

Názory našich žáků, kteří se účastnili:
Ilnycka 2 ročník: ve čtvrtek 1. 11. k nám přijela skupinka 5 mladých lidí, kteří k nám přijeli na výměnný pobyt. Od školy jsme měli připravený bohatý program, na který se děvčata těšila. Ubytovávala jsem dvě milá a velmi hovorná děvčata jménem Paulína a Dominika. Byly velmi příjemné a rozhodně jsem se s nimi nenudila. Ale upřímně mě i lehce omezoval jejich věk (předpokládám, že všechny omezoval jejich věk). Proto dle mého názoru by bylo vhodnější, když už plánovat nějaký výměnný pobyt, tak aspoň ve stejné věkové relaci. Jinak tento projekt se mi velmi líbil. Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet flamenco. A také mi to přineslo nové zážitky, natož zkušenosti. Určitě to doporučuji.

Eliška, 2 ročník: Ubytovala jsem vysokou milou blondýnku jménem Tosia. Celkově všichni studenti byli skvělí a užili jsme si všechny dny. Bohužel jsou mladší, takže příště by bylo určitě lepší zařídit výměnný pobyt se staršími žáky. V pátek jsme měli lekci flamenga, což bylo skvělé. Byla jsem ráda, že jsem měla šanci si to zkusit. Sobotní výlet do Prahy, byl ale bohužel velmi uspěchaný, takže jsme si ho neužili. Po příjezdu do Hradce, jsme zašli společně na bowling a strávili spolu celý večer. Mluvili jsme česky, polsky, anglicky i španělsky. Vždy jsme se naštěstí domluvili. V neděli brzy ráno odjížděli a tak proběhlo loučení a předání dárečků. Byla to skvělá zkušenost. 

Filip, 2 ročník: Ve čtvrtek dopoledne dorazili polští přátelé, které jsme vřele přivítali v naší škole. Po obědě jsme se zúčastnili výuky španělského jazyka a odpoledne odjeli domů, kde se ubytovali, najedli a vyspali. Druhý den nás čekalo mnoho aktivit. Ve škole jsme absolvovali hodiny anglického jazyka, španělského jazyka a výtvarné výuky. Dopoledne jsme se pokusili naučit flamenco pod vedením skvělé tanečnice a večer šli na jídlo do restaurace Assenza v Hradci Králové. V sobotu jsme v ranních hodinách vyrazili vlakem do hlavního města Prahy. Po čínském jídle v Čechách na španělském zájezdu s polskými přáteli, kde jsme mluvili anglicky, jsme šli na Pražský hrad a zažili zajímavou exkurzi. Večer jsme zakončili bowlingem, který jsem vyhrál "haha". V neděli jsme se jen rozloučili a zamávali.

Jan, 2 ročník: Ve čtvrtek na oběd dorazili naši dlouhodobí kamarádi z Polska, na které jsme se převelice těšili. Poté, co jsme jim ukázali jídelnu, a velice dobře se nadlábli, šli jsme jim ukázat naši školu a seznámit je s našimi spolužáky. Doma jsem ho seznámil s mými rodiči a sourozenci. V pátek jsme hráli zábavné hry v angličtině s rodilým mluvčím, posléze přišla paní, která nás měla naučit tancovat flamengo. Ze začátku nám to moc nešlo, ale myslím, že jsme nebyli úplně k zahození... Večer jsme se všichni sešli a ochutnávali španělské pochutiny, bylo to velice výborné. V sobotu jsme nasedli na vlak a vyrazili do Prahy. Naobědvali se a jeli se podívat na Pražský hrad. Před pražským hradem na nás čekala průvodkyně, která nám řekla všechny zajímavosti o tomto místě. Po příjezdu do Hradce jsme chtěli být všichni společně a tak jsme si šli zahrát bowling, byla to zábava a užili jsme si to!