Konverzace s rodilým mluvčím z Kolumbie 

10.12.2018

V rámci výuky španělštiny k nám zavítal na začátku prosince rodilý mluvčí Sebastian Bonilla z Kolumbie, odkud také pochází slavná zpěvačka Shakira a mezinárodní hispánský spisovatel Gabriel Garcia Márquez. Tentokrát ho pozval náš pan učitel Miguel Durand. 
Viděli jsme se s ním poprvé a prezentace zaměřená na Kolumbii a jeho rodné město byla velmi zajímavá. Díky tomu měli studenti třetího a čtvrtého ročníku, kteří se učí španělsky, možnost vyzkoušet si své jazykové dovednosti. 
Sebastian pochází z města Santiago de Cali, ale v Kolumbii se nazývá pouze Cali a je třetím největším městem v zemi. Nachází se na jihozápadě Kolumbie mezi dvěma andskými Kordillerami v nadmořské výšce okolo 1000 m.n.m. Vyprávěl nám o své zemi, o tradicích, jídle, hudbě, a temperamentu spolu s tradičním jihoamerickým tancem Salsa. Sebastian v současné době studuje v rámci projektu ERASMUS v Hradci Králové a bude tu jenom do června 2019. Studenti mu rádi pokládali otázky ohledně např. jídla, města, počasí a nechyběly otázky tykající se Cali kartel - což byli drogoví pašeráci, kteří se v 80. letech trhli od Pabla Escobara a vytvořili svou vlastní odnož narkomafie.

Šlo o milé setkání a příjemně strávenou vyučovací hodinu.

Mgr. et Mgr. Miguel Durand