25.04.2016 15:30

Veletrh JA Firem, Praha

Veletrh z pohledu žáků:

Dne 14. 4. 2016 se naše týmy z 3. CL zúčastnily Veletrhu JA Firem, který se konal v Praze v Galerii Harfa. Po příjezdu jsme si připravili propagační materiály a celkový vzhled stánku. Hned po slavnostním zahájení jsme zaznamenali veliký zájem od návštěvníků veletrhu i odborné poroty. Poptávka po našich výrobcích nás velice potěšila a byla nad očekávání vysoká. V průběhu dne probíhaly prezentace všech zúčastněných firem. Měli jsme také možnost obohatit se o informace týkající se JA Alumni Czech. Celý den byl pro nás v mnoha směrech přínosný, panovala příjemná a přátelská atmosféra, častokrát jsme také museli reagovat na nečekané změny a nepříjemnostmi, se kterými jsme se v průběhu celé akce setkávali a také se s nimi vypořádali. Nakonec nám nevadilo ani brzké vstávání, vše jsme zvládli a celý den si užili. Ceníme si této zkušenosti a všem vřele doporučujeme si to vyzkoušet.

(Jana Hubáčková a Veronika Bařinková)

Veletrh z pohledu učitelů:

Z naší školy se Veletrhu JA Firem zúčastnily dvě studentské společnosti RE-COVER (prodej zdravých svačinek do ekologických obalů) a GOLPE (výroba a prodej inteligentní čistící hmoty DUSTRAP). Akce to byla opravdu velkolepá, slavnostního zahájení se zúčastnil i ministr financí Ing. Andrej Babiš. Obě firmy se pečlivě na Veletrh připravily, RE-COVER dokonce postoupila mezi 6 nejlepších JA Firem a absolvovala pohovor s porotou za zavřenými dveřmi. Nakonec se tato JA Firma umístila na krásném 4. – 5. místě.

Pro studenty je účast na Veletrhu skvělou příležitostí přiblížit se praxi, naučit se dobře vystupovat, komunikovat se zákazníky a řešit konkrétní situace v obchodní činnosti. Obě JA Firmy prodaly všechny svoje připravené výrobky a velmi příjemně a kultivovaně komunikovaly se zákazníky. Oba týmy vzorně reprezentovaly naši školu, za což jim děkujeme a přejeme hodně úspěchů.

(Ing. Kábrtová, Ing. Bitterová)

—————

Zpět