14.11.2016 00:00

Účast žáků na Leaders for a day

Dne 14. listopadu se žáci naší školy zúčastnili výjimečné události, kterou pořádala nezisková vzdělávací organizace JA Czech, Leaders for a day, jmenovitě: Klára Tláskalová, Sára Severová a Martin Zilvar. Z celé republiky bylo vybráno pouze 10 žáků, kteří se úspěšně zúčastnili projektu studentských společností v loňském školním roce.

Projekt Leaders for a day nabídl studentům nakouknout do velkých nadnárodních společností a vyzkoušet si dosažené vědomosti v praxi, díky stínování top manažerů těchto firem. Klára Tláskalová byla členkou společnosti Pražská čokoláda Nachfolger a Steiner & Kovarik, ve které se dozvěděla spoustu věcí o výrobě čokolády a následné distribuci. Sára Severová se na jeden den stala členkou společnosti AMI Communication, ve které se dozvěděla vše, co souvisí s vedením úspěšné PR společnosti. Martin Zilvar se stal na jeden den manažerem v České televizi, kde mu byla ukázána práce top manažera divize výroby. Studenti se zúčastnili, každý se svým manažerem, několika pracovních porad, byli zapojeni do komunikace mezi TOP manažery těchto společností a dokonce se účastnili výběrového řízení na nové pozice.

Dovolte mi jménem studentů poděkovat manažerům, kteří si nás vzali pod svá křídla: Panu Petru Kovaříkovi ze společnosti Pražská čokoláda Nachfolger a Steiner & Kovarik, panu Romanu Binderovi ze společnosti AMI Communication a panu Václavu Myslíkovi z České televize. Závěrem chci vyjádřit i své poděkování vzdělávací organizaci Junior Achievement, protože sledovat práci těchto TOP manažerů bylo pro nás obrovskou životní zkušeností.

Martin Zilvar, 4. CL

—————

Zpět