31.05.2018 00:00

Superfinále soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2018 v Praze

Dne 31. 5. se tým studentů z 3. EL zúčastnil za studentskou firmu BAUBI superfinále soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2018 v Praze. Své podnikatelské a prezentační dovednosti zde poměřilo pět nejlepších týmů, které do finále postoupily. Absolutním vítězem soutěže se stala JA firma SMESH z Gymnázia Hrabůvka v Ostravě. Zajistila si tak postup do prestižního evropského finále JA Company Of The Year Competition, které se uskuteční 16. - 19. července 2018 v srbském Bělehradu.

Celé superfinále proběhlo v anglickém jazyce.  Odborná porota hodnotila nejprve pětiminutovou prezentaci, v rámci které se každá firma představila. V druhé části studenti představili svůj produkt a zodpovídali dotazy porotců. V poslední části zástupci každé z firem absolvovali pohovor s porotou za zavřenými dveřmi. Studenti museli zodpovědět řadu otázek ohledně produktu, reakcí zákazníků, úspěšnosti prodeje i problémů, kterým při své podnikatelské činnosti museli čelit.

Porotci se shodli, že výkony všech týmů byly velmi vyrovnané a vybrat jednoho vítěze pro ně bylo těžké rozhodnutí.

Zástupci firmy BAUBI předvedli profesionální výkony, pružně reagovali na dotazy poroty, byli pečlivě připraveni a vzorně reprezentovali naši školu. Přestože nedosáhli na první příčku, ocenili účast v soutěži jako skvělou příležitost vyzkoušet si, co podnikatelská činnost obnáší a zlepšit své prezentační a komunikační schopnosti.

—————

Zpět