06.06.2018 00:00

Pohár Josefa Masopusta - republikové finále

 

Po vítězství v okresním kole, okresním finále, krajském kole, úspěšně absolvované kvalifikaci v Poděbradech o účast mezi středoškolskou fotbalovou elitou, se náš fotbalový tým vypravil ve středu 6. června 2018 dobýt Julisku.

Cesta vlakem do našeho hlavního města, příchod na legendární fotbalový stadion Dukly Praha, slavnostní zahájení turnaje za účasti bývalé úspěšné olympioničky Květoslavy Jeriové-Peckové, ředitele Dukly Praha, zástupců AŠSK, a poté již zápasy ve dvou tříčlenných skupinách.

Ve skupině nám los určil za soupeře SOŠ Jarov z Prahy a SPŠ Hranice, na konci dne jsme se radovali z druhého místa ve skupině a postupu do semifinále turnaje. Příštího dne dopoledne jsme se střetli v boji o finále se silným týmem OA Příbram a po těsné výhře 2 : 1 jsme slavili postup do finále. Ve finále, které začalo těsně po poledni, jsme se utkali s našimi přemožiteli ze skupiny, SOŠ Jarov. V zápase, kde měl celou dobu navrch náš tým v zářivě oranžových dresech a který bych z našeho pohledu nazval, zápas promarněných šancí, se nakonec štěstěna přiklonila na stranu soupeře. Po bezbrankové základní hrací době následovalo prodloužení, které neodvratně směřovalo k penaltovému rozstřelu, bohužel pro nás, přece jen padl jeden gól. Naši soupeři se prosadili v poslední minutě hrací doby a tím nám zanechali krásné, i když lehce nahořklé, 2. místo mezi všemi školami, které se zúčastnily letošního ročníku Poháru Josefa Masopusta.

O tento výrazný úspěch se pod vedením Mgr. Tomáše Kosteleckého zasloužili Josef Locker, Daniel Finěk, Dominik Soukeník, Jaroslav Šeba, Michael Ptáček, Jakub Petřík, Marek Rajnoch, Patrik Obermajer, Boris Netík, Filip Studýnka, Jakub Kosař, Filip Firbacher (nejlepší střelec republikového finále), Ondřej Pulkrábek, Lukáš Emlar, David Havlíček, Lukáš Hájek, Daniel Votrubec, Tomáš Kavka, Martin Vírava, Matyáš Holý a Lukáš Štěpán.

Všem tímto děkujeme za reprezentaci naší školy.

 

 

—————

Zpět